Domů Tým A Sezona 11-12 DAN ČERNÝ VYSTŘÍLEL PRVNÍ JARNÍ VÍTĚZSTVÍ
DAN ČERNÝ VYSTŘÍLEL PRVNÍ JARNÍ VÍTĚZSTVÍ PDF Tisk Email
Středa, 11 Duben 2012 09:44

TJ SOKOL BRANOV - FK CHMEL MUTĚJOVICE 3:1 (0:0)

imgp2607_bra_mutejovice_3_1
Za Hornovic stodolou bylo zase živo. Opékaly se klobásy, roztáčelo se pivo. Navíc Branováci získali v derby s Mutějovicemi své první jarní body a vydali se na cestu za záchranou.

První půlhodinka nudila. Soupeřící mužstva vsadila na opatrnost, takže tráva před oběma brankami nebyla moc prošlapaná. Ve 31. minutě se konečně začalo něco dít. Rychlostně skvěle disponovaný Sajner se protáhl podél pravé lajny a pelášil na Vaška Zavadila. Hrdina zápasu však skvělým reflexem hostujícího útočníka vychytal. Následná Kozákova dorážka skončila naštěstí na tyči. Pomalu se osměloval i Branov. Tomáš Koch dělovkou z přímého kopu vyzkoušel pozornost gólmana Malinovského. Těsně před koncem rozahřáli mutějovické fans Linhart s Roubíkem. První jmenovaný střílel v dobré pozici nad břevno a druhý z trestného kopu jen těsně minul levou tyč.

Druhý poločas byl mnohem zajímavější – hlavně pro branovský kotel. Tradiční důrazný  trenérův přestávkový proslov zapůsobil na domácí borce jako živá voda. Vlétli na hřiště jako uragán a za čtyři minuty se radovali z prvního úspěchu. Skvělý Dan Černý, posila z Berouna, šel ve vápně soupeře důrazně za míčem a nedal Malinovskému žádnou šanci – 1:0. Branovští pokračovali v aktivní hře. Z přemíry snahy se však dopouštěli hrubek v defenzívě, které ovšem hosté nepotrestali. A tak zase zahřmělo na druhé straně. V 68. minutě se Dan Černý nádherně položil do centrovaného míče a parádním volejem zvýšil na 2:0. Tím se definitivně stal miláčkem branovských davů. Mutějovičtí nesložili zbraně. Hostující Beneš využil minely domácích ve středu pole a snížil na 2:1. A mohlo být ještě hůře! Další chyba poslala do sóla Sajnera. Vašek Zavadil však vynikajícím zákrokem zachránil svou jedenáctku před pohromou. Místo vyrovnání se hosté nakonec dočkali dalšího gólu ve vlastní síti. V 92. minutě se trefil chytrou hlavičkou Kája Sklenička – 3:1.

OHLASY Z UTKÁNÍ

Bedřich Koch, trenér TJ Sokola Branov:

" V prvním poločase jsme neměli moc odvahy říct si pohybem o míč, přišly chyby, po přestávce jsme zvládli utkání lépe a konečně díky Černému proměnili šance a zvládli i závěr větším důrazem a touhou po vítězství ."