Domů Tým B Sezona 09-10 Trápení rezervy pokračuje.
NejhoršíNejlepší
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 02 Květen 2010 20:10

Sokol Branov B – Baník Rynholec 1:1 (0:1)

Hosté přijeli stejně jako Branovští k nim na podzim v nekompletní sestavě. Do začátku nastupovali pouze v 9 hráčích. Možná tato skutečnost způsobila v hlavách domácích fotbalistů pocit, že je už rozhodnuto, ale vývoj utkání byl zcela jiný. Je pravda, že domácí měli jasnou převahu v držení míče a myslím, že měli i dobrý přechod do útoku, ale před velkým vápnem veškerá snaha končila neúspěchem. Branovští nebyli schopni početní převahy využít. Zvláště v prvním poločase směřovalo před hostující branku spoustu centrů, ale bez vážnějšího ohrožení. Za zmínku stojí snad jen únik Tomáše Dubského po levé straně, který pěkným centrem našel hlavu Tkáče. Ten povedenou hlavičkou do země téměř překonal hostujícího gólamana, tomu se na poslední chvilku podařilo špičkou přeci jen vykopnout míč mimo branku. A tak ještě v prvním poločase přišel zákonitě trest, když hostující hráč v jednom z ojedinělých „výpadů“ byl před hranicí velkého vápna faulován. Jelikož si z domácích obránců nikdo nestoupl před míč, hosté okamžitě rozehráli a na Faňka se řítil hráč tváří v tvář nejdříve trefil tyč, ale napodruhé přeci jen dopravil míč do sítě. Jsem přesvědčen, že rozehrávka směřovala do ofsajdu, ale jelikož byl na čáře domácí pomezní, který nereagoval, nelze hlavnímu nic vytknout.

Do druhého poločasu šli domácí s jasným cílem ukončit trápení a vstřelit aspoň 3 góly. Hosty posílil ještě jeden hráč, ale vývoj hry byl hodně podobný prvnímu poločasu. Většina času se trávila na půlce hostů a ty jen občas vyráželi do „brejků“ (a pár jich bylo i hodně nebezpečných). Branovu se stále nedařilo dostat se k rozumnému zakončení. Nakonec po rohovém kopu hlavou přeci jen vyrovnal Dubský J., ale to bylo bohužel vše. Velkou šanci měl chvilku na to Dubský Tomáš který utekl po pravém křídle a střelou z úhlu trefil břevno. Pak přišel trochu nefotbalový moment, když hostující hráč neunesl rozhodnutí rozhodčího, kdo bude vhazovat aut a domácímu Hlaváčkovi (přesvědčen, že míče se poslední dotknul on a nepřiznal se) jen řekl, že ho skopne. To bohužel taky chvíli na to udělal, když bez balónu zasáhl lýtko jeho stojné nohy a výsledkem je natržený sval a 6 týdnů klidu. Opravdu trochu zbytečný zákrok a člověk s tímto „myšlením“ myslím nemá na hřišti co dělat. Místo Hlaváčka nastoupil Pokorný a hned se dostal do velké šance, ale soupeř jeho pokus nakonec zablokoval a míč skončil těsně vedle tyče. A to byla asi poslední velká šance. Rozhodčí sice ukončil zápas nepochopitelně o 5-7min. dřív, ovšem při pohledu na vývoj utkání, je otázkou zda by domácí tento čas dokázali využít.

Sestava: Franěk -Sado, Halbich, Sklenička, Pícha – Dubský J., Šindelář Z., Tkáč (46.Tomášek), Císař (46. Hlaváček, 65. Pokorný) – Dubský T., Krátký