Domů Tým B Sezona 09-10 „Bčko“ opět remizovalo
Napsal uživatel Administrator
Neděle, 25 Duben 2010 22:24

Slavoj Chrášťany - Sokol Branov B 2:2 (2:0)

chrastany_bra_b_imgp1376
Myslím z pohledu branovských fotbalistů jednoznačně nejhorší utkání. Je pravda, že terén sice nebyl ideální, ale byl stejný pro oba týmy. V sestavě byl trochu problém na postu stopera, kdy chyběli Zikmund, Halbich, Šindelář, kteří připadali v úvahu. Nakonec jako stoper nastoupil Jan Dubský a dle mého názoru to byla dobrá volba.

První poločas se hosté opravdu jen ojediněle dostávali na soupeřovu půlku. Nechávali domácím spoustu prostoru a ti měli evidentní převahu. První gól kolem 20 min. vstřelili domácí ze standardní situace. Ani obdržená branka však hosty „nenakopla“ a o chvíli později inkasovali podruhé. Branovští měli problém hlavně podržet balón a přesně nahrát. Navíc záloha byla v podstatě mimo, protože se balóny jen nakopávali dopředu. V 35. minutě vystřídal Pokorného Štiller a hra se aspoň trochu uklidnila a dokonce si Branov vytvořil několik šancí. Do poločasu se už ale skóre nezměnilo.

Do druhého poločasu hosté přidali a hra se vyrovnala. Hosté se dostali do několika slibných šancí, ovšem zatím bez gólového efektu. Na druhou stranu domácí se dostali do několika „brejků“ (někdy i na hranici ofsajdu), ale tvaří v tvář Dubskému nedokázali zakončit do sítě (když už trefili branku tak Dubský skvělými zákroky zlikvidoval). Pravidlo nedáš, dostaneš se potvrdilo, když Krátký dostal pěkný pas a utekl po levé straně a domácímu gólmanovi nedal šanci. O 10 minut později už bylo srovnáno, začátek akce byl stejný, akorát nyní našel Krátký ve vápně hlavu Tomáše Dubského a ten se nemýlil. Soupeř byl viditelně zaskočen což gradovalo několika ostrými zákroky a nakonec červenou kartou pro domácího hráče. Branov mohl přidat i třetí gól. Ovšem s ohledem na vývoj utkání by to bylo asi nespravedlivé.

Myslím, že rozhodčí také nepodal dobrý výkon (například Štiller dostal za stavu 2:0 pro domácí žlutou kartu, kdy podle rozhodčího váhal s rozehrávkou. Divné ale budiž, každopádně po udělené kartě rozehrávali domácí, což už bylo evidentně mimo. Ikdyž rozhodčí asi dobře nepískal utkání v tomto směru nijak neovlivnil.

Sestava: Dubský Z. - Jeníček, Dubský J., Sklenička, Pícha – Krátký, Tomášek, Kougl, Císař (55. Hlaváček) – Dubský T., Pokorný (36. Štiller)