NejhoršíNejlepší
Napsal uživatel Administrator
Sobota, 17 Říjen 2009 00:00

TJ Sokol Branov B - Sokol Pustověty 2:1 (0:1)

V 9.kole III. třídy přijelo na bránovský „pažit“ mužstvo Pustovět. Dle postavení v tabulce se dalo předpokládat, že to nebude jednoduchý soupeř. Navíc odpoledne hrál A-tým v Roztokách.  Díky velké marodce v obou mužstvech tak došlo k zajímavé situaci. Do začátku utkání nastoupili domácí v 9 hráčích. Po několika minutách mužstvo doplnil Tomáš Kraus a hrálo se tedy v deseti.

Hosté měli od počátku mírnou převahu, ovšem hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště. Útočná snaha hostí končila většinou před hranicí pokutového území. Ovšem ve 20. minutě napřáhl Bičovský a ze vzdálenosti kolem 22m trefil parádně šibenici domácí branky 0:1. Branov se k ohrožení soupeřovi branky dostával ojediněle, ale několik slibný šancí vytvořil. Do konce prvního poločasu se stav však již neměnil.

Ve druhém poločase nastoupili domácí konečně v plném počtu. Do hry nastoupil Jan Tkáč, kterého čekal ještě odpolední zápas. Na hře to hned bylo znát, hra se vyrovnala a domácí dokonce možná měli míč na svých kopačkách o něco déle. Při jedné šanci neodpískal rozhodčí faul hostující obrany, kdy měl jednoznačně následovat pokutový kop. V 55. minutě se Tkáč nádherně prokličkoval hostující obranou a vyrovnal na 1:1. A domácí šli dokonce i do vedení, když při standardní situaci využil Kraus špatně postaveného brankáře a střelou „za zeď“ zvýšil na 2:1. Hosté se dostávali do šancí jen ojediněle. Ovšem taktéž jim neodpískal rozhodčí penaltu, když Dubský Jan poslal k zemi pustovětského útočníka (takže na neodpískané penalty bylo vyrovnáno). Do konce zápasu branovští už kontrolovali hru a tak výsledek s ohledem na soupisku před zápasem myslím velký úspěch. Ale výhra zasloužená.Nutno poděkovat všem zúčastněným a hlavně, těm které čekal ještě odpolední zápas.

Co se týká rozhodčího, výkon bych hodnotil jako slabý.